Laboratorium miłości. Po ślubie. Tom 2 - recenzja


„Laboratorium miłości. Po ślubie”  pod redakcją Zbigniewa Kaliszuka - to 2 tom rozmów (o tomie 1 już pisaliśmy: "Laboratorium miłości. Przed ślubem) ze znanymi małżeństwami i specjalistami, którzy w bardzo subiektywny sposób dzielą się swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi rodzinnego życia i miłości. Książkę można polecić zarówno tym, którzy dopiero zawarli związek małżeński jak i tym, którzy przeżyli wiele lat razem. I jedni i drudzy odnajdą w niej cenne rady, które tym pierwszym pozwolą uniknąć rozczarowań, zbudować szczęście rodzinne na trwałych fundamentach, lepiej zrozumieć siebie, a tym drugim uniknąć małżeńskiej i rodzinnej rutyny, popatrzeć z dystansem na własny związek i zmienić w nim to, co wymaga zmiany, odświeżyć, a może nawet uratować.

Wartość tej książki jest tym większa, że nie są to teoretyczne wywody, tylko wiedza płynącą z czasami trudnych, osobistych doświadczeń wypowiadających się osób. Kluczowe słowa, które się pojawiają we wszystkich rozdziałach to miłość i rozmowa. One zdają się być podstawą każdej pozytywnej relacji z drugim człowiekiem, a okazują się niezbędne w życiu rodzinnym. Jak przekonują rozmówcy, samo uczucie nie wystarczy, by zbudować trwały i szczęśliwy związek. I w małżeństwie, i w rodzinie potrzebna jest ciągła i stała komunikacja. Tylko dzięki niej możemy poznać pragnienia, plany, priorytety współmałżonka, dziecka, rodziców czy teściów i w efekcie lepiej zrozumieć ich, ich emocje, uniknąć niepotrzebnych konfliktów i błędów.

Warto polecić rozdziały, które są poświęcone seksualności, płodności i wierności, ponieważ podpowiadają, jak traktować tę szczególnie ważną sferę, by stała się dla współmałżonków źródłem miłości, jedności, radości i obalają przekonanie, że” Kościół nie lubi seksu i sprowadza go jedynie do prokreacji”.

lk.


Książka wydana przez Wydawnictwo 


Komentarze