Pistacja w Krainie Smoków - Małgorzata Błońska, Adrian Chimiak - recenzja

Książka „Pistacja w Krainie Smoków” napisana została napisana przez Polkę Małgorzatę Błońską urodzoną w 1985 r. Książka ta powstała na podstawie reportaży radiowych emitowanych w regionalnej Rozgłośni w Opolu, których współtwórcą jest Adrian Chimiak - reportażysta radiowy.

Nie wiedząc o czym jest powieść, zainteresowała mnie już sama okładka książki, która po przeczytaniu okazała się być idealnie dobrana do treści. Młoda Polka opisuje świat widziany nie oczyma podróżnika lecz mieszkańca – obcokrajowca. 

Mieszka w Chinach od pięciu lat, odkrywa je i uczy się czegoś nowego. Widać, że kobieta kocha ten kraj, jest szczera w tym, co pisze. Autorka ukazuje jak wygląda codzienność, skupia się na różnicach między tradycjami i zachowaniami ludzi. Opowiada o takich aspektach bytu jak moda, studia, życie seksualne, śluby i zarobki. Większość z tych informacji jest naprawdę zaskakująca i zadziwiająca. 

Książka nie jest nudna, czytając wciąż towarzyszą nam nowe emocje. Powieść jest napisana lekko, z humorem. Podzielona na wiele rozdziałów z tytułami, które autorka rozwija i dokładnie opisuje. Lekturę polecam szczególnie osobom które interesują się podróżami, a także tym, którzy są ciekawi świata . 

Patrycja, lat 17

Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1062

Komentarze