Jantar i Słońce - Joanna Terka - recenzja

Joanna Terka autorka „Jantar i Słońce” to absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Po jej debiutancką powieść sięgnęłam z lekkim niepokojem. Nigdy nie interesowałam się książkami fantastycznymi, jednak mimo to ta mnie zaintrygowała.

Jantar to główna bohaterka i zarazem agentka Kromerii, wyszkolona i zesłana na Ziemię, aby zabijać ludzi, którzy zagrażają jej planecie. Misja komplikuje się w momencie, gdy poznaje swoją przyszłą ofiarę. Między nimi rodzi się miłość, gorąca i piękna. Jednak Jantar musi wracać do swojej ojczyzny. Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? Jak zareagują Kromeranie na przebieg misji? Czy nieziemska miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko? Jak zareaguje ukochany, gdy dowie się kim jest Jantar?

Joanna Terka chciała połączyć świat fantastyczny z realistycznym, postawiła przed sobą trudne zadanie, jednak moim zdaniem udało jej się osiągnąć zadowalający efekt. Książka wciąga z każdym kolejnym zdaniem. Opis Kromerii i Ziemi w dosłownie paru zdaniach, sprawia że autorka skupia się na rozgrywanej akcji.

Z całą pewnością polecam książkę „Jantar i Słońce” osobom, którzy lubią lektury o miłości, walce, o rodzinie i przetrwaniu, a także wszystkim pragnącym dowiedzieć się co kryje piękny zachód Słońca.

Magda, lat 17Książka wydana przez
Komentarze