Śmiertelnie poważna sprawa - Ryszard Ćwirlej - recenzja


Ryszard Ćwirlej - dziennikarz telewizyjny i pisarz. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1996-1997 pracował w TVP Katowice, w latach 1997-2010 w poznańskim oddziale TVP. Był szefem redakcji Teleskopu. Od 2010 członek zarządu do spraw programowych Radio Merkury w Poznaniu. Napisał m.in. cykl powieści kryminalnych, których akcja toczy się w latach osiemdziesiątych XX w. w Poznaniu i Wielkopolsce.

„Śmiertelnie poważna sprawa”, której autorem jest Ryszard Ćwirlej to powieść kryminalna wydana w 2013 r. przez Wydawnictwo ZYSK. Akcja rozgrywa się głównie w Grodzisku Wielkopolskim, w czasie trwania stanu wojennego. Historia ta opowiada o próbie wyjaśnienia śmierci szesnastoletniej rowerzystki Andżeliki, która została wielokrotnie zgwałcona i zamordowana. Sprawa ta wraz z wychodzącymi na jaw nowymi okolicznościami staję się coraz trudniejsza do rozwikłania. Bardzo szybko okazuje się, że miejscowa policja dopuściła się wielu rażących błędów, przez co sprawca dalej pozostawał na wolności. Na szczęście ludzie z Poznania okazują się kompetentnymi milicjantami, dzięki którym udaje się złapać prawdziwego sprawcę.


Na wyróżnienie zasługuję okładka, na którą trudno jest nie zwrócić uwagi. Jest ona na swój sposób przyciągająca i budzi zainteresowanie odbiorców. Ukazana jest w formie komiksu i pokazuje skrótowo wszystko to co można znaleźć w pierwszych rozdziałach książki. Jest to bezwątpienia ciekawy i oryginalny pomysł.

„Śmiertelnie poważna sprawa” to książka, która przenosi nas w lata 80., ubiegłego wieku. Dotyka ona ważnych tematów takich jak przekręty publiczne, kombinatorstwo i pijaństwo w zakładach pracy. Jest to doskonała propozycja dla osób, które lubią wielowątkowe książki z zabójstwem w tle.Dominika, lat 16Książka wydana przez


Komentarze