Ostateczny cel - Alex Kava - recenzja

Alex Kava - kimże jest? To bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych. Pisarka swoje powieści inspiruje konkretnymi wydarzeniami, a niekiedy nawet zbrodniami, przez co stają się wiarygodne i bliskie rzeczywistości.

Zupełnie przypadkiem natknęłam się na jeden z jej niepowtarzanych kryminałów - "Ostateczny cel'', który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Już od samego początku niesamowicie zaczarował mnie świat przedstawiony w utworze, spowodował, że wciągnęłam się w mroczny nastrój. Z uwagą śledziłam poczynania głównej bohaterki, agentki FBI - Maggie Del, która wraz ze swym partnerem zawodowym R. J. Tully, z niezwykłą pasją podążała za seryjnym mordercą. Wszystko dzieje się przy stanowych drogach, a wcześniej nierozwiązywalne zbrodnie stają się coraz jaśniejsze. Morderca przy kolejno odkrywanych zwłokach zostawia wskazówki, tworząc przy tym grę, która ma na celu zbliżyć agentów do sprawcy. Dlaczego to robi? Czyżby agenci stali się kolejnym obiektem ataku? Kto zatem będzie sprytniejszy i wygra?

Autorka stworzyła niewyobrażalnie wciągającą fabułę, przez co czytelnik nie może się od niej oderwać. Akcja stopniowo buduje napięcie, jednocześnie wzbudzając emocje.

Czytając powieść Alex Kava, próbowałam odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego niektórzy z nas, tak łatwo przekraczają granicę za którą ukrywa się mrok i wybierają drogę w kierunku zła. Zatem czy zło jest nieodłączną cechą człowieka?

Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy uwielbiają książki napawające przerażeniem, a jednocześnie śledzą losy bohaterów z zaciekawieniem i niepewnością do samego końca.


xxx, 17lat


Książka wydana przez Wydawnictwo
Komentarze