Moc z Lortycji - Paulina Deptuła - recenzja

Przyznam szczerze,że po raz pierwszy sięgnęłam po książkę o takiej tematyce. Opowiada ona o dwóch dziewczynkach, które przeżywają wspólnie wspaniałe przygody.

Autorką tej opowieści jest Paulina Deptuła, młoda osoba, można powiedzieć, że nieznana, jednak to w jaki sposób opisuje uczucia towarzyszące bohaterom jest wspaniałe. Można poczuć jakby ona sama przeżywała to wszystko na własnych doświadczeniach. Okładka książki nie zdradza nam żadnych tajemnic dotyczących opowieści przez co jeszcze bardziej możemy wczuć się w tajemniczy klimat.

Czytając książkę możemy przenieść się w świat fantazji, wyobraźni. Książka ukazuję nam przeróżne wróżki, fauny, ogry i inne stworzenia. Uważam,że jest to książka odpowiednia dla osób w każdym wieku, gdyż przeglądając 
każdą kolejną z kartek możemy przenieść się do lat dzieciństwa i rozwinąć swoją wyobraźnię. 

Gdy czytałam "Moc Lortycji" towarzyszyły mi niesamowite uczucia. Na chwilę mogłam przenieść się w zupełnie inny świat, subtelny, tajemniczy, świat idealny. Czytając wszystko wydawało się tak niesamowite, wręcz bajeczne. Chciałabym znaleźć się chociaż na chwilę w opisanym w książce świecie. Namawiam każdego do przeczytania tej niezwykłej opowieści. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę Pauliny Deptuły.
Agata Maternowska, lat 17

Książka wydana przezKomentarze