Laboratorium miłości. Przed ślubem. Tom 1 - Zbigniew Kaliszuk - recenzja

Czym jest miłość? Co robić, aby ją odnaleźć? Każdy z nas chciałby znaleźć odpowiedź na te pytania, dlatego też bez wahania sięgnęłam po książkę „Laboratorium miłości. Przed ślubem” Zbigniewa Kaliszuka, w której to autor wraz ze swoimi gości pomoże nam rozwiać mity na temat miłości.

Lektura poświęcona jest wielkiemu uczuciu jakim jest miłość. Począwszy od zakochania, aż do ślubu. Ze względu na to, iż autorzy książek są w większości z warszawskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Soli Deo”, zachęcają nas aby spojrzeń na to od strony chrześcijańskiej. Książka składa się z 10 rozdziałów, zaczyna się od odnalezienia definicji miłości oraz samego zakochania. Psycholodzy, psychoterapeuci, osoby duchowne oraz zwykłe osoby udzielają również rad dla singli, opowiadają swoje miłosne historie, a także rozwiewają wątpliwości na temat wspólnego mieszkania przed ślubem. Pragną ukazać jak ważne jest zdefiniowanie prawdziwego wypowiadania słów „kocham Cię” oraz jak trudno stworzyć dobry związek.

Główną z zalet „Laboratorium miłości” jest ukazanie miłości jako uczucia niezwykłego, niepowtarzalnego. Autorzy zachęcają nas do celebrowania jej, a także wskazują drogę do prawdziwego i dojrzałego uczucia, którym możemy obdarzyć drugą osobą. Głównym problemem jakim zajmują się autorzy jest brak pracy nad samym sobą, przez dochodzi do rozstań i rozwodów.

„Laboratorium miłości” to idealna książka dla osób zagubionych, pragnących znaleźć prawdziwą i niepowtarzalną miłości, ale również dla tych, którzy chcą pracować nad swoimi relacjami z innymi, aby w pełni zaangażować się w związek z drugim człowiekiem. Polecam!

Magda, 18 lat


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze