Słowa i światy. Rozmowy Janiny Koźbiel - recenzja

Janina Koźbiel z wykształcenia filolog polski i dziennikarz, współwłaścicielka Wydawnictwa JanKa, autorka tekstów, reportaży, wywiadów, nauczyciel języka polskiego w liceach warszawskich, współpracuje z wydawcami redagując książki.

Książka "Słowa i świat" to zbiór wywiadów z pisarzami m. in.: Dorotą Masłowską - laureatką Paszportu Polityki za książkę "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną"; Martą Magaczewską - odkryciem Wydawnictwa JanKa, autorką "Zaćmienia" i "Bahama yellow"; Wiesławem Myśliwskim - uhonorowanym dwukrotnie nagrodą Nike za książki "Widnokrąg" i "Traktat o łuskaniu fasoli"; Marianem Pilot - dziennikarzem, scenarzystą filmowym, autorem nagradzanych książek m.in. "Pióropusza" uhonorowanego w 2011 nagrodą Nike.

Spis tych rozmów pozwala nam zajrzeć w głąb świata ludzi tworzących, dzięki swemu pisaniu różne rzeczywistości i czasy. Poznajemy ich światopogląd, odczucia, natchnienia.

Pozycja warta zapoznania, choć wymaga od czytelnika oczytania i literackiego obycia. Myślę, że będzie przydatna dla ucznia, aby zabłysnąć na lekcji języka polskiego, ale i też by poszerzyć swą wiedzę na temat pisarzy współczesnych.

M.J.Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze