Przystanek Kostaryka - Grażyna Obrąpalska - recenzja

Grażyna Obrąpalska podróżniczka, absolwentka polonistyki, autorka tomików poezji i jednej powieści. Przez trzy lata mieszkała kostarykańskim Atenas, gdzie wraz z mężem kupili działkę i zbudowali dom. Obecnie mieszka w USA w Północnej Karolinie.

Książka "Przystanek Kostaryka", to opowieść jak od podstaw planowali przeprowadzkę do innego obcego kraju, począwszy od załatwiania papierów, po szukanie i kupowanie odpowiedniej działki, po budowę domu i aklimatyzacje w nowym miejscu. Możemy dowiedzieć się jak wygląda walka z biurokracją, wciąż zmieniającymi się przepisami (pomoc adwokata jest po prostu niezbędna), mozolne stawianie domu, walka z fachowcami od siedmiu boleści, zderzenie wyobrażeń, sielskich opisów z przewodników o raju z twardą rzeczywistością. 

Jest to pierwsza pozycja Wydawnictwa JanKa z serii książek-relacji, napisanych przez ludzi którzy doświadczają bezpośrednio tego co tubylcy, bo żyją w raz z nimi. Książka wzbogacona kolorowymi fotografiami autorki.

Lektura z klimatem, którą wolno mi się czytało, ale przyjemnie. Myślę, że jest to pozycja dla czytelników chcących bliżej, właściwie od środka poznać Kostarykę, jej realia, ludzi.                                                                                                       

M.J.

                             Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.jankawydawnictwo.pl/ksiazki.html

Komentarze

  1. Miłośników dobrej lektury serdecznie pozdrawia autorka
    Grazyna Obrąpalska

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy i również pozdrawiamy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz