Pamiętnik z przeszłości - Cecelia Ahern - recenzja

Cecelia Ahern od 2004 roku jest irlandzką bestsellerową pisarką. Jej literackim debiutem była powieść "PS. Kocham Cię" na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Opowieść o wielkiej prawdziwej miłości okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest ona również autorką powieści do której mam zamiar zachęcić a mianowicie "Pamiętnik z przyszłości".

Jest to opowieść o młodej dziewczynie, której świat nagle diametralnie się zmienił. Wcześniej była bogatą panną z miasta, a po samobójczej śmierci taty staje się biedną mieszkanką wsi. Jakaś tajemnica kryje się w jej nowej codzienności, bohaterka próbuje okryć prawdę i pomóc swojej mamie stanąć na nogi. Jako pomoc wpada w jej ręce tajemniczy pamiętnik.

Mimo długiego w moim odczuciu rozwinięcia akcja wciąga, książkę da się przeczytać bardzo szybko. Wczuwamy się w rolę dziewczyny, wokół której dzieją się niepokojące rzeczy. Pragniemy wraz z nią jak najszybciej rozwikłać te tajemnice. Po przeczytaniu powieści byłam zadowolona, ponieważ finał był zaskakujący, a to coś co cenię najbardziej. Tylko dzięki takim zakończeniom opisane historie na dłużej pozostają w pamięci.

Bardzo spodobali mi się rozbudowani wewnętrznie i dobrze opisani zewnętrznie bohaterowie. Każdemu z nich możnaby napisać długą charakterystykę, nawet jeśli chodzi o postaci drugoplanowe. Również miejsce akcji jest dobrze opisane, łatwo można sobie wszystko wyobrazić, a właśnie o to chodzi w książkach.

Wielki szacunek należy się dla pani Ahern za to, że nie spoczęła na laurach po wielkim sukcesie swojej miłosnej powieści i napisała coś całkiem innego. Okładka książki wydała mi się bardzo ładna, przyciąga wzrok. To zdecydowanie wielki plus jeżeli chodzi o zdobywanie czytelników.

Specyficzny klimat jaki został uzyskany i utrzymany w ciągu całej książki to coś niezwykłego i wpływającego na emocje czytelników co z pewnością warto przeżyć dlatego szczerze zachęcam do sięgnięcia po "Pamiętnik z przyszłości".
Martche, lat 18
Książka wydana przez Wydawnictwo Świat Książki

Komentarze