Władcy ciemności - Frank E. Peretti - recenzja

Farnk Peretti jest amerykańskim autorem. Już za życia został okrzyknięty przez prasę jako najgorętszy amerykański chrześcijański nowelista. Jego najsławniejsza książka „Ta obecna ciemność” przez 8 lat od ukazania co miesiąc pojawiała się w czołówkach najlepiej sprzedających się książek.

Ciche miasteczko Ashton. W okolicy zaczynają się zbierać dwie potężne armie – demonów i aniołów. Ponadto władzę nad Ashton stopniowo przejmuje Towarzystwo Uniwersalnej Świadomości. Nikt nie podejrzewa jakie to jest niebezpieczne. Nagle wszystkie wartości jak sprawiedliwość, czy władza to tylko puste słowa. Tylko resztka świętych zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Lecz czy modlitwy garstki na coś się zdadzą?

"Władcy ciemności" to książka utrzymująca czytelnika przez cały czas w niepewności, stopniowo buduje napięcie. Długie opisy, ciągła akcja pobudzają naszą ciekawość i chęć pozostania przy książce. Akcja tocząca się na dwóch płaszczyznach – duchownej i świeckiej – nie pozwala na nudę.

Nigdy nie spodziewałabym się, że horror można połączyć z wątkiem chrześcijańskim. To po prostu się kłóci. Jednak nie tutaj. Tak nietypowe połączenie zaskakuje, a także urozmaica lekturę.

Polecam wszystkim oczekujących na nietypowe przeżycia podczas czytania.Agata, lat 17Książka wydana przez Oficynę Wydawniczą
Komentarze