Niezgodna - Veronika Roth - recenzja

Debiutująca Veronika Roth, zwykła studentka, która tworzy kolejny książkowy bestseller. Powieść fantastyczna porównywana do „Igrzysk Śmierci”, ale niestety, moim zdaniem Suzanne Collins musi ustąpić miejsca młodej pisarce.

Świat zostaje podzielony na frakcje - Altruizm, Nieustraszoność, Serdeczność, Eurydycja i Prawość. Główna bohaterka - Beatrice Prior, po teście predyspozycji okazuje się Niezgodną i trafia do Nieustraszoności. 


Książka o skrywaniu uczuć i ukrywania własnej osobowości, tylko po to by zostać w społeczeństwie i nie zostać wykluczonym. Przy tym towarzyszy jej miłość, która musi zostać tajemnicą dla bezpieczeństwa ich obojga.

Książka bardzo lekka i prosta. Przy przeczytaniu książki, chce się sięgnąć po kolejną część „Zbuntowaną” . Niespodziewane wyzwania, pełne emocji przygody to tylko niektóre atuty książki.

Sięgnęłam po książkę przez porównywanie jej do „Igrzysk Śmierci” Suzanne Collins. Jednak odkryłam zupełnie inny świat, wspaniałych i wartościowych bohaterów. Właśnie oni odzwierciedlają najważniejsze cechy człowieka: odwaga, lojalność i bezinteresowność. Szczerze polecam każdemu czytelnikowi książek Suzanne Collins, jak i tym, którzy poszukują książek dzięki którym będą mogli zaznać nowych wrażeń.Basia, lat 18Książka wydana przez Wydawnictwo Amber

Komentarze