Elsenborn - Piotr Langenfeld - recenzja

Autorem książki pt. „Elsenborn” jest Piotr Langenfeld. Piotr Langenfeld jest dziennikarzem i publicystą, który dwukrotnie przebywał na misji w Afganistanie w charakterze korespondenta wojennego. Nie jest on debiutantem, ponieważ na swoim koncie ma już np. książkę pt. „Afganistan. Dotknąłem wojny”.

„Elsenborn” jest to proza. Opowiada ona o losach Polaków z Big Red One, walczących z III Rzeszą w kluczowej bitwie o wzgórze Elsenborn, która rozpoczęła się 16.12.1944 r. Książka opowiada nie tylko o przebiegu bitwy, lecz także porusza inne wątki, np. relacje pomiędzy uczestnikami bitwy i zasady, które panowały w obozach. Pojawiają się również wątki miłosne.

Książkę czyta się przyjemnie, ze względu na ciekawe opisy sytuacji i brak monotoni. Język jest dość zrozumiały, lecz np. broń opisywana jest fachowymi nazwami. W książce tej intryguje i przyciąga uwagę fakt, że w sposób wyjątkowy opowiedziana jest treść, która nie tylko przekazuje „suche fakty”, lecz także relacjonuje sprawy niedotyczące rozgrywających się wydarzeń historycznych, takie jak relacje i więzi pomiędzy członkami ekipy.

Mnie osobiście książka ta przypadła do gustu ze względu na ciekawą treść i wyjątkowy punkt widzenia autora na rozgrywające się wydarzenia.

Myślę, że „Elsenborn” spodoba się każdemu miłośnikowi książek o tematyce wojennej oraz osobom, które chcą dowiedzieć się na temat wydarzeń historycznych czegoś więcej - z innego punktu widzenia.Sandra Grudzińska, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze