Może dziś nikogo nie zabiję - Randa Ghazy - recenzja

Randa Ghazy, autorka książki pt. „Może dziś nikogo nie zabiję” ma na swoim koncie już kilka książek. Poruszają one głównie tematykę związaną z kulturą i obyczajowością

„Może dziś nikogo nie zabiję” jest to książka przeznaczona dla młodzieży. Autorka opisuje w niej losy dwudziestoletniej muzułmanki mieszkającej we Włoszech i jej punkt widzenia na otaczający ją świat. Autorka książki stara się w niej przełamać stereotypy dotyczące muzułmanów. 


Problemy poruszane w tym dziele literackim, to głównie aspekty społeczne, dotyczące relacji międzyludzkich, między światem islamskim, a europejskim. Główna bohaterka musi wybrać to co słuszne kierując się swoim zdaniem i poradami przyjaciół. Musi wybrać do jakiego świata należeć, albo jak je pogodzić…


Książkę czyta się łatwo i szybko. Napisana jest niezbyt skomplikowanym językiem, nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem treści. Podczas czytania książki, każdy czytelnik zapewne skusi się, żeby analizować samemu sytuacje i będzie miał własne refleksje. Bogate opisy sytuacji, pewne pozwoli każdemu wczuć się bardziej w treść utworu.


Książka jest niepowtarzalna przez to, że porusza dość kontrowersyjny temat życia muzułmanów w Europie i tym przykuwa uwagę czytelnika przedstawiając świat z nieco innej perspektywy niż obecnie znana.


Mnie osobiście książka przypadła do gustu, ponieważ zaciekawiła mnie interesującą tematykę i pozwoliła poszerzyć mi światopogląd na temat świata innego, niż ten europejski, odkryć plusy i minusy tego świata i uwspółcześnienie go.

Myślę, że książka ta przypadnie do gustu każdemu, kogo zastanawia temat popularnej „islamizacji Europy” i chciałby poszerzyć swoje horyzonty.

Sandra Grudzińska, lat 15Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze