Drapieżca - Terri Blackstock - recenzja


Terri Blackstock to amerykańska pisarka, która ma na swoim koncie ponad sześć milionów sprzedanych książek. Jako osoba wierząca porusza w swoich powieściach kwestie wiary chrześcijańskiej oraz współczesne zagrożenia.

W strasznych okolicznościach ginie nastoletnia Elli Carmichael, jej śmierć ma na pewno związek z popularnym portalem społecznościowym, gdzie miała ponad tysiąc znajomych i wyjawiła na nim prawie każdą swoją myśl i czynność. Jej siostra i ojciec podejmują niezależnie od siebie prywatne śledztwa, chcąc na własną rękę dowiedzieć się kto zabił Elli ...

Książka zwraca uwagę na ważny problem współczesnych nastolatków - bezpieczeństwo w sieci. Mało kto z nas nie ma dziś konta na jakimś portalu społecznościowym, a czy kiedykolwiek umieszczając zdjęcia i informacje o sobie zastanowiliście się, kto je czyta, ogląda i do czego wykorzystuje? Książka opisuje bardzo drastyczny przykład, kiedy informacje o życiu młodych dziewczyn - zamieszczane przez nie na bieżąco na jednym z popularnych portali społecznościowych, wykorzystuje psychopatyczny morderca, który tropi je w Internecie, a porywa już w realnym świecie.

W książce poruszone zostały również kwestie wiary w obliczu osobistej tragedii. Chęć poznania mordercy dziewczyny powoduje, że książkę czyta się bardzo szybko. Interesujący jest również wątek przyszłych losów głównych bohaterów. "Drapieżca" jest ciekawą lekturą dla młodych ludzi. Polecam!
M.J.Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze