Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach - Mariola Pryzwan - recenzja

Mariola Pryzwan - polonistka, publicystka i biografistka, z zawodu bibliotekarz, pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie. Na swoim koncie ma już ponad 12 książek.

"Tańcząca Eurydyka" to pasjonująca biografia złożona ze wspomnień bliskich, przyjaciół, współpracowników piosenkarki. Ogromny talent, fenomenalny, anielski głos, subtelność, dobry gust - to tylko niektóre z walorów Anny German. W książce autorka ukazała dogłębnie życie artystki. Poczynając od traumatycznego dzieciństwa, kiedy to zmarł jej ojciec i brat, aż po narodzenie synka i śmierć piosenkarki. Dowiadujemy się o początkach jej nauki, dokonaniach wyboru szkoły, kompleksach związanych z wysokim wzrostem. Śledzimy jej dokonania muzyczne takie jak nagranie pierwszej płyty, koncerty, kontrakty, laury zdobyte na festiwalach. Poznajemy prawdziwą miłość piosenkarki oraz tragiczny wypadek.


Biografia została napisana dużymi literami, dodatkowo umieszczono zdjęcia zrobione za życia artystki. Książkę czyta się naprawdę łatwo i przyjemnie.


Po przeczytaniu byłam bardzo zaskoczona, że biografia wcale nie musi być nudna. Zrozumiałam, że gwiazdy nie muszą być rozkapryszone. Anna German była skromną, pogodną osobą. Miała w szkole świetne stopnie a przy tym odniosła ogromny sukces muzyczny i sławę. Mimo wypadku w 1967 r. nie poddała się i po rehabilitacji znów wróciła do śpiewania. Książka zawiera prawdziwe wydarzenia i o wiele więcej szczegółów niż serial poświęcony piosenkarce.

Biografię polecam wszystkim fanom Anny German, na pewno nie będą zawiedzeni.Karolina K., lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze