Resortowe dzieci. Media - Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz - recenzja

Książka „Resortowe dzieci. Media” to zbiorowa praca dziennikarki - Doroty Kani, opozycjonisty i historyka - Jerzego Targalskiego oraz dziennikarza - Macieja Marosza.

Przedmiotem książki jest opowieść o korzeniach części członków współczesnej „elity medialnej”. Znajdziemy w niej informacje o osobach wywodzących się ze środowisk lewicowych, związanych z PZPR, SB, oraz szeroko pojętą ówczesną władzą np. informacje o Adamie Michniku, Monice Olejnik, a także Jerzym Owsiaku czy Ryszardzie Kapuścińskim.

Już przed oficjalną premierą książka wywołała niebywały szum zarówno w środowiskach prawicowych jak i lewicowych. Została najlepiej sprzedającą się książką w księgarniach Empik oraz Merlin. Autorzy zapowiadają kolejne tomy w najbliższym czasie.

„Resortowe dzieci. Media” okrzyknięto książką bardzo kontrowersyjną, co mnie szczerze mówiąc nieco dziwi. Osobiście trudno znaleźć mi w niej cokolwiek kontrowersyjnego, gdyż autorzy ukazują suche, precyzyjne fakty z życiorysów znanych osób.

Dla mnie osobiście jedynym minusem tej książki jest brak prawidłowej struktury tekstu, informacje o poszczególnych osobach są często rozrzucone na stronach w całej książce.

Uważam, iż książka bez ceregieli obnaża jeden z najistotniejszych powodów tego dlaczego media głównego nurtu w Polsce mówią jednym i tym samym głosem nie tylko w sprawach lustracyjnych, ale także wielu innych.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektórzy dziennikarze wydają się być pozbawieni obiektywizmu, szczególnie w sprawach lustracyjnych, ale nie tylko?

Jeśli tak, to ta lektura z pewnością Cię zaciekawi.Paweł
Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze