Morderstwo odbędzie się - Agata Christie - recenzja

Ostatnio wpadła mi w ręce książka Agaty Christie pt. „Morderstwo odbędzie się”. Opowiada ona historię, która wydarzyła się w małym miasteczku Chipping Cleghorn, w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Wzajemna pomoc i serdeczność sprawia, że życie toczy się w sielskiej atmosferze. Jednak pewien artykuł w gazecie wszystko psuje. Pojawia się informacja, że w domu pani Blacklock ma dojść do zabójstwa. Wszyscy sąsiedzi wyraźnie zadziwieni, przybywają pod ten adres w wyznaczonym dniu o odpowiedniej porze. Gdy wybija godzina nagle światło gaśnie i pojawia się w drzwiach mężczyzna, który blaskiem latarki oślepia wszystkich i padają strzały. Mężczyzna upada martwy na ziemię. Wszyscy są przerażeni, a panna Blacklock ranna. Sprawą zajmuje się miejscowy komisarz Carddock, który nie wierzy w samobójstwo mężczyzny. Pojawiają się kolejne morderstwa, jako ataki na pannę Blacklock, od których giną niewinni ludzie.

Akcja jest trzymana w mocnym napięciu i przewija się wielu podejrzanych i do samego końca, nie wiadomo kto jest mordercą. Zawikłane śledztwo ostatecznie prowadzi do sprawcy dzięki starszej poczciwej kobiecie pani Marple, która odkryła prawdę dzięki mało istotnym dla policji szczegółom. 

Książka jest pełna napięć i zawiłych wątków. Polecam ją osobom lubiącym kryminały na długie zimowe wieczory.Klaudia Kiestrzyn, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie
Komentarze