Czynnik miłości - Anna Łacina - recenzja

Niedawno przeczytałam bardzo interesującą książkę pt. „Czynnik miłości” autorstwa Anny Łaciny, która została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Anna Łacina to i genetyk, i biolog molekularny, dziennikarka, zielarka. Autorka serii bajek edukacyjnych i współautorka "Limerykowego atlasu powiatu przasnyskiego", opowiadań m.in. opublikowanych w  antologiach "Białe szepty" i "Nawiedziny". Tworzy, jak sama mówi literaturą familijną, gdyż uważa że wspólne czytanie i rozmowy o książkach zbliżają ludzi, bardziej niż powieści adresowane do konkretnej grupy wiekowej. Takie są zarówno "Kradzione róże", jak i poprzednie: "Czynnik miłości" i "Sześć Dominika" czy najnowsza powieść "Miłość pod psią gwiazdą". Jej "Inwazja wirusów" otrzymała wyróżnienie literackie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2007, a "Czynnik miłości" uhonorowany został przez IBBY wyróżnieniem Książka Roku 2010.

Ten utwór opowiada historię Patrycji – uczennicy liceum, której w życiu pojawia się tajemniczy nieznajomy, ale co z tego wynika dowiecie się po przeczytaniu książki. Dziewczyna ma wiele ciekawych, interesujących przygód. W książce zawarte też są codzienne problemy uczennicy, czyli np. marudzenie na nauczycieli i tym podobne, co jest Wam na pewno znane, aż za dobrze.

Autorka porusza w swojej książce problemy społeczne i obyczajowe. Moim zdaniem tę pozycję literacką czyta się bardzo łatwo. A potencjalnego czytelnika mogą zainteresować historie miłosne opisane w tej książce.

Podczas czytania tej książki wcielałam się w główną bohaterkę i czułam jakbym to ja musiała się borykać z jej problemami. Moim zdaniem ta lektura mogłaby przypaść do gustu osobom, które szukają swojej „drugiej połówki". Osobiście, jeśli będę mieć okazję, to sięgnę po inne książki tej autorki.
Rainx 16 lat
Książka wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

Komentarze