Świat nocy - L.J. Smith - recenzja

„Świat Nocy” to bestsellerowa seria autorki „Pamiętników Wampirów”.
Autorka L.J. Smith jest najlepszą gwarancją dobrej książki skierowanej do młodzieży interesującej się modnym obecnie nurtem powieści o wampirach.

„Świat Nocy” to pierwszy z trzech tomów serii. Składa się on z trzech osobnych opowieści :
- „Dotyk wampira”
- „Córki nocy”
- „Zaklinaczka”

Wciągająca akcja i sukcesywnie rosnące napięcie sprawiają, że dobrze się czyta historię różnych bohaterów należących do dwóch sąsiadujących ze sobą światów. Obok zwykłych śmiertelników występują wampiry, czarownice i czarodzieje.

Nastolatka Poppy, zakochana w swym przyjacielu o imieniu James, nie wie, że nie może liczyć na odwzajemnienie uczucia. Nie pozwalają na to reguły Świata Nocy. Wszystko zmienia się gdy okazuje się, że dziewczyna jest śmiertelnie chora na raka. Tak w skrócie wygląda fabuła pierwszej opowieści.

Kolejna dotyczy małego miasteczka, do którego przybywają trzy młode kobiety. Wraz z nimi pojawia się widmo ciemności. Nadchodzą mrożące krew w żyłach wydarzenia. Wszystko to budzi grozę i niepokój wśród mieszkańców.

Ostatnia, trzecia opowieść dotyczy kuzynek Thei i Blaise posiadających magiczne zdolności. Jako początkujące czarownice stale pakują się w kłopoty. Muszą zmieniać szkoły, z których są wyrzucane za swoje zachowanie. W końcu otrzymują ultimatum – albo poprawa, albo opieka nielubianej ciotki.

Warto przeczytać całość, żeby poznać przygody bohaterów i motywy ich postępowania. Wciągająca akcja sprawia, że książkę się dobrze czyta. Emocje właściwe życiu młodych ludzi powodują liczne zwroty od miłości po zazdrość
i nienawiść.Jola K., lat 16

Książka wydana przez Wydawnictwo Amber

Komentarze