Rockstar - Błażej Wilczyński - recenzja

"Rockstar” to pierwsza książka 25-letniego Błażeja Wilczyńskiego wydana we współpracy z „Warszawską Firmą Wydawniczą”. Autor pochodzący ze Szczecina zajmuje się pisaniem od 2 lat. Jego pierwsza powieść łączy w sobie wszystko, co młodzieżowe. Akademik, studenci, wieczne imprezy, a do tego szczypta przygody i kryminał do smaku, to idealny przepis na dobrą, młodzieżową książkę.

Pierwszoplanowym bohaterem powieści jest 30-letni Mikołaj, który nieco później niż inni rozpoczyna studia i zamieszkuje w akademiku.

„Czasami nawet nie można stwierdzić, czy dany pokój ma jakiś zapach, ale na szczęście lub może na nieszczęście , zawsze go ma. Z tego powodu całkowite zaaklimatyzowanie się w akademiku bywa takie trudne, ponieważ występuje tutaj niemal zapach na zapachu, a połączenie zapachu (odoru?) średnio drogich perfum, zepsutej szynki i końcówki czosnkowego sosu do pizzy pachnie naprawdę bardzo „uroczo”


W noc po swoich urodzinach zostaje oskarżony o morderstwo. Wszystkie dowody wskazują na niego, ale czy w dobrej powieści kryminalnej pierwszy oskarżony, a na dodatek główny bohater może okazać się winnym zbrodni? Na pewno dużo zależy od policjantów, zajmujących się tą sprawą, ale nie będę już zdradzać więcej szczegółów.

Ta książka to naprawdę wciągająca opowieść o 30-letnim studencie wciąż marzącym o zostaniu gwiazdą rocka. Przeplatające się wątki kryminalne z humorystycznym opisem życia studenckiego, a także specyficzny, w niektórych przypadkach „czarny” humor, który nigdy nie opuszcza bohaterów wywołują szczery uśmiech na twarzy czytelnika.

Z góry uprzedzam osoby wrażliwe, że ta książka przedstawia charakterystyczny męski punkt widzenia, co oznacza, że nie brak w niej żartów na każdy temat i podtekstów seksualnych.

Osobiście jestem pod wrażeniem tej książki. Zaskakująca fabuła i płynnie przeplatające się wątki powodują, że książkę czyta się z łatwością i przyjemnością.

Polecam książkę osobom otwartym na nowe sposoby tworzenia fabuły, chcącym się wyluzować i trochę pośmiać. Ta książka jest z całą pewnością dobrym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości lektur szkolnych.
 


Ania S., lat 18
Książka wydana przez Wydawnictwo

http://wfw.com.pl/

Komentarze