Kryształowy Anioł - Katarzyna Grochola - recenzja

Katarzyna Grochola to polska, najpopularniejsza autorka literatury obyczajowej. Jej książki ukazały się na rynkach zagranicznych; m. in. w Rosji. Najbardziej znane to ,,Nigdy w życiu” i ,,Ja wam pokaże”, które zostały zekranizowane.

Sara, a raczej Sada jest niezbyt pewną siebie, młodą kobietą. I jeszcze ta wada wymowy, która powraca w najmniej odpowiednich momentach. To wszystko przez nią: zdrada Konrada, rozwód rodziców, bycie pośmiewiskiem w radiu, gdzie pracuje. Ale tylko tam jest w stanie znaleźć spokój. W wygłuszonym pokoju, samotnie opowiadając o swoim życiu najcierpliwszemu przyjacielowi- mikrofonowi. Okazuje się jednak, że nie tylko on przysłuchuje się jej wywodom...

,,Kryształowy Anioł” zachwycił mnie swoją lekkością i humorem. Główna bohaterka to zwyczajna kobieta, bez super mocy, żyjąca dostatnio, w stolicy. Pomimo tego cały czas szuka szczęścia, które przed nią ucieka. Historia ta jest aż nazbyt realistyczna, skrzętnie psując wszystkie dobre chwile w życiu Sary.

Było to moje pierwsze podejście do twórczości Grocholi. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, w przeciwieństwie do ostatniego dzieła Kinga, chociaż bardziej zagorzali czytelnicy mogą zarzucić pewną powtarzalność. Mimo tego, polecam.
 


Tenshi, lat 18
Książka wydana przez Wydawnictwo Literackie

Komentarze