Doktor sen - Stephen King - recenzja

"Doktor Sen" jest kontynuacją bestsellerowego "Lśnienia". Jego autor Stephen King jest jednym z najbardziej znanych twórców literatury grozy. każdy, kto choć trochę interesuje się czytaniem na pewno słyszał to nazwisko. King napisał między innymi "Miasteczko Salem", niedawno zekranizowaną "Carrie", "Pod Kopułą" czy "Rękę mistrza"

Już po ujrzeniu okładki przeszły mnie ciarki. Książka opowiada o losach paru bohaterów, po części wyjaśnia wątki z "Lśnienia". Grupa staruszków, nazywana Prawdziwym Węzłem, żywiąca się substancją odbieraną niezwykłym dzieciom poprzez poddanie ich śmiertelnym torturom bierze na celownik Abrę Stone. Jednak z pomocą Dana Torranca, nękanego przez mieszkańców hotelu Panorama stawia im czoło, chcąc ocalić siebie i uchronić inne dzieci. Dan pracuje w New Hampshire, w domu opieki, gdzie za sprawą resztki mocy z dzieciństwa pomaga umierającym "przejść na drugą stronę" przez co staje się znany jako "Doktor Sen".

Książka jest niesamowita i trzyma w napięciu. Mimo wielu stron czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Ciężko się od niej oderwać. Spodoba się zarówno miłośnikom Kinga jak i osobom, które dopiero wkraczają w świat grozy.
Katniss, 18 lat
Książka wydana przez Wydawnictwo Prószyński Media

Komentarze