Chłopcy - Jakub Ćwiek - recenzja

Jakub Ćwiek popularny polski pisarz. Znany z książek fantasy. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą otrzymał za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”.

Starzy przyjaciele Piotrusia Pana próbują poradzić sobie z trudną rzeczywistością, tak różną od świata Nibylandii. Dzwoneczek pomaga Chłopcom przetrwać i pozwolić im na dalsze bawienie się życiem. Kruszyna zabiera dzieci z sierocińca na przedstawienie, lecz gdy wracają zjeżdża przypadkiem ze Skrótu. Na domiar złego wróżka zostaje porwana, gdzie spotyka się z Cieniem, który mówi jej straszne rzeczy o Piotrusiu.

Niesamowita książka ukazująca dalsze losy bohaterów opowieści znanej nam z dzieciństwa. Cały czas się coś dzieje, a dodanie do tego tematów motocykli, metali i ciętego języka hipnotyzuje i odróżnia książki Jakuba Ćwieka od innych tego typu.

Opowieść uwiodła moje serce, pomimo iż Piotruś Pan nie był moim ulubionym bohaterem dzieciństwa. Książka ma już też drugą część. Radze czytać je po kolei żeby nie pogubić się w akcji.

Polecam każdemu człowiekowi lubiącemu popuścić czasem wodze fantazji i pokierować swoje myśli w kierunku magii.
 


Agata, lat 16
Książka wydana przez

http://wydawnictwosqn.pl/

Komentarze