Agata z Placu Słonecznego - Ewa Karwan-Jastrzębska - recenzja

Ewa Karwan-Jastrzębska jest autorką literatury dla dzieci i młodzieży, scenarzystką, dziennikarką radiową i telewizyjną. Na swoim koncie ma już wiele pozycji książkowych przeznaczonych głównie dla dzieci.

Ewa Karwan Jastrzębska jest autorką książki pt. „Agata z Placu Słonecznego”. Opowiada ona historię siedmioosobowej rodziny. Kiedy to rodzice bliźniaków Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków wyjeżdżają do Papui - Nowej Gwinei dziećmi zajmuje się niezwykła niania, Agata. Jej postać jest dość intrygująca, jednak zyskuje sympatię całej gromadki. Ma w sobie coś co przyciąga maluchy, które próbują rozwikłać zagadki, które pojawiają się im na drodze. Jednakże, nie przestają obserwować Agaty, która wydaje się, że ma coś wspólnego z całą historią.

Myślę, że młodych czytelników najbardziej zainteresuje obraz jeżdżącej na rowerze obsypanym czarodziejskim pyłem, obdarzonej zdolnościami kulinarnymi, władającej mieczem i czytającej w myślach niani. Jednakże, uważam, że książka wciągnie także starszych czytelników, którzy dzięki magii i niezwykłości powrócą z chęcią do czasów dzieciństwa.

Książka bardzo mi się spodobała. Odpoczęłam czytając ją i jestem przekonana, że innym także się spodoba. Magia połączona z tajemniczością z pewnością przypadnie do gustu dzieciom i wprowadzi je w świat wyobraźni, do którego tak często lubią uciekać.

Głównie jest to książka dla dzieci, dlatego poleciłabym ją rodzicom, którzy lubią czytać swoim pociechom na dobranoc.Iwona Jankowska, lat 16


Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze