Szkarłatny blask - Łukasz Henel - recenzja

Autor książki „Szkarłatny blask” – Łukasz Henel jest absolwentem filozofii. Jest również autorem takich książek jak „Lekcja filozofii”, „ Wśród mędrców starożytności” oraz powieści grozy pt „ON”.

„Szkarłatny blask” należy do gatunku zwanego horrorem. Książka opisuje przeżycia głównego bohatera - Łukasza Stańczuka, który wyjechał do odziedziczonego w spadku domu, aby móc zapewnić sobie dobrą przyszłość. Nie spodziewa on się jednak, że będzie musiał zmagać się  z niezwykłymi zjawiskami, m.in. pojawiającym się w niektórych sytuacjach tytułowym, szkarłatnym blaskiem.


Dzieło Łukasza Henela porusza temat związany z kulturą okultystyczną oraz znaczeniem przyjaźni w radzeniu sobie z problemami. Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, ponieważ pisana jest prostym językiem, lecz nie brakuje w niej np. licznych opisów przyrody, które pobudzają wyobraźnię czytelnika. Również „Szkarłatny blask” cechuje wyjątkowość, ze względu na bogato rozwiniętą fabułę. Ponadto Henel doskonale potrafi utrzymać czytelnika w napięciu, ale też porządnie wystraszyć. Charakter tekstu doskonale odzwierciedla przyspieszanie i spowalnianie akcji w odpowiednich momentach.


Ta książka bardzo mi się podobała, czytało mi się ją bardzo dobrze, ale też mnie jednocześnie zaciekawiła. Nie było w niej momentu, w którym chociaż przez moment czułabym się znudzona treścią.


Myślę, że ta książka przypadnie do gustu miłośnikom horrorów i powieści grozy, ludziom, którzy chcą być co chwile zaskakiwani nagłym obrotem akcji oraz trzymani w napięciu. Innymi słowy osobom, które szukają mocnych wrażeń.


 


Sandra Grudzińska, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo 

http://www.zysk.com.pl/pl/

Komentarze