Między niebem, a ziemią - James F. Twyman - recenzja


James F. Twyman jest autorem wielu bestsellerów. Swoją popularność osiągnął dzięki organizowaniu spotkań modlitewnych. Książka "Między niebem, a ziemią" została napisana na faktach. 

James jest rozwiedzionym, wiodącym spokojne życie mężczyzną. Ma 20 letnią córkę Angelę, która mieszka ze swoja matką Lindą w Evanston. James 20 lat temu zostawił swoją rodzinę, aby podbić świat. Od tego czasu Linda nie może mu tego wybaczyć, chociaż James ze wszystkich sił próbuje ją odzyskać. Pewnego dnia Linda zostaje brutalnie zamordowana przez dwóch nieznajomych mężczyzn. Angela i Jimmy nie mogą się po tym pozbierać. Wracając z pogrzebu cudem udaje im się uniknąć wypadku samochodowego. Od tego czasu James'a nękają wizję tamtego miejsca. Po trzech i pół roku postanawia wrócić nad przepaść. Znajduję w lesie stodołę, w której jak się okazuje niebo przenika się z ziemią i łączy w jeden świat. Spotyka tam nieżyjąca od ponad trzech lat Lindę, która nie pamięta nic ze swojego ziemskiego życia. Po wielogodzinnej rozmowie James dochodzi do wniosku, że znalazł się w tym magicznym miejscu, aby się czegoś nauczyć...

"Między niebem, a ziemią" to poruszający dramat, który skłoni do rozważań każdego kto go przeczyta. Podejmuje ważne problemy egzystencjalne i filozoficzne. Opisuje do dzisiaj nieznane nam życie po śmierci oraz ukazuje jak w życiu ważna jest miłość. 


Powieść Jamesa F. Twymana jest bardzo szczegółowa, dlatego każde zdanie trzeba czytać uważnie. Na punkt kulminacyjny składa się wiele wątków. Mimo to, czyta się ją bardzo łatwo i przyjemnie, ponieważ jest napisana przystępnym dla każdego czytelnika językiem. Ja osobiście po skończeniu tej fascynującej książki długo rozmyślałam nad ważnymi kwestiami, które zostały w niej poruszone.

Powieść daje do myślenia i zmienia sposób patrzenia na świat. Moim zdaniem książka ta mogłaby się podobać ludziom, którzy interesują się Bogiem oraz tym co się dzieje z nami po śmierci, ale również niedowiarkom, którzy nie wierzą w tego typu rzeczy jednym słowem: na pewno spodoba się każdemu!
 
Michalina Hajnce, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo 

http://www.illuminatio.pl/ksiazki/miedzy-niebem-a-ziemia/

Komentarze