Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście - M.Guzowska, A.Krawczyk, A.Michalewska - recenzja

Jestem wielką fanką twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Akcja w jej powieściach dzieje się w większości we Wrocławiu. Dlatego też widząc tytuł „Kryminalny Wrocław” stwierdziłam, że koniecznie muszę przeczytać tę książkę.

„Kryminalny Wrocław” to składanka 11 opowiadań kryminalnych. Niektóre z nich wręcz mrożą krew w żyłach. Wiele z nich nawiązuje do historii miasta. Niektóre posiadają nutkę fantastyki. Część z nich można spokojnie nazwać thrillerem.

Chociaż nie przepadam za książkami, które są zbudowane z samych opowiadań, ta naprawdę przypadła mi do gustu. Zdecydowanie najbardziej spodobała mi się historia zatytułowana „Autor- widmo” oraz „Elegancja”. Szczególnie to drugie opowiadanie jest bardzo zaskakujące. Bardzo ciekawe i zarazem przerażające jest to o tytule „Podziemne miasto”. Uważam, że jest ono chyba najmroczniejsze i wzbudzające największe dreszcze. Niewiele gorsze, ale również wywołujące strach jest opowiadanie nr 1. Istny horror. Nie wszystkie części „Kryminalnego Wrocławia” uznaję za świetne, jednakże każda ma w sobie coś, co może zainteresować.

Polecam gorąco zagorzałym fanom kryminału, sensacji, horroru. Na pewno Wam się spodoba.
Merry, lat 20
Książka wydana przez Wydawnictwo Oficynka

Za lekturę dziękujemy Portalowi 


http://www.zbrodniawbibliotece.pl/

Komentarze