Jedynaście minut - Paulo Coelho - recenzja


Po książkę „Jedenaście minut” sięgnęłam z polecenia i nie zawiodłam się. Paul Coelho to wybitny brazylijski pisarz, który w każdej swojej powieści zawiera głębsze przesłanie.

Maria, główna bohaterka, to Brazylijka. Początkowo prowadzi spokojnie, stabilne życie, do czasu wyjazdu do Rio de Janeiro. Od tej chwili staje się kimś innym. Spotkanie w stolicy Brazylii, poznanie nowych znajomych sprawia, że wyrusza w podróż do Szwajcarii. Jej życie wywraca się do góry nogami, staje się prostytutką. Chce zarobić i wrócić do ojczyzny, jednak z każdym dniem decyzja o powrocie jest coraz trudniejsza. Życie bez miłości, bliskich nie jest dla niej łatwe, lecz mimo to żyje marzeniami o wspaniałej przyszłości. Jest jedna rzecz, która może ją wyciągnąć ze świata prostytucji - miłość.

Autor nie ocenia najstarszego zawodu na świecie, w swojej książce próbuje zwrócić uwagę na coś zupełnie innego. Zachęca nas, aby zastanowić się co w naszym życiu jest najważniejsze. Miłość czy pieniądze?

„Jedenaście minut”
to krótka, poruszająca książka, pochłonięta przeze mnie w kilka chwil. Bardzo polecam osobom lubiącym powieści zawierające mądrości i takie, które zachęcają nas do refleksji.


 


Magda, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo Drzewo Babel

Komentarze