Hak pośrodku nieba - Giulia Gabrieli - recenzja


„Hak pośrodku nieba" porusza jedne z najtrudniejszych tematów - śmierci i sensu życia. Jest to historia czternastoletniej Giuili, która przez ostatnie dwa lata toczyła walkę z rakiem. 

Sama treść książki wciąga i zachęca do czytania. Napisana prostym językiem, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Jednak po lekturze należałoby się głębiej zastanowić jakie miała przesłanie. Uważam ją za budującą opowieść, którą powinien przeczytać każdy, by uczyć się od niezwykłej nastolatki dostrzegania zalet życia, odkrywania świata. 

Jak sam tytuł mówi, powieść porusza również tematy religijne. Bóg w życiu Giulii odgrywał ważną rolę. To dzięki Niemu stanęła na nogi i miała siłę walczyć z chorobą. Wie, że nie może się poddać, że musi walczyć i dzięki wparciu rodziny i przyjaciół walczy do samego końca i czerpie radość z życia. 

Dziewczynka pokazuje, że w życiu – tym doczesnym – powinny być ważne: rodzina, miłość, dobro i to na nich powinno się skupić całą swoją uwagę. Do lektury zachęcam naprawdę każdego, gdyż może się okazać, że zmieni ona życie niejednego czytelnika.  

Patrycja, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.rafael.pl/

Komentarze