Dzielne Polki - Ewa i Bogumił Liszewscy - recenzja

Ewa i Bogumił Liszewscy, to historycy z zamiłowania i z wykształcenia. Są autorami m.in. monografii "Polskie bohaterki", a także stron poświęconych Danusi Siedzikównie "Ince" - bohaterskiej sanitariuszce i Marii Piotrowiczowej - poległej w walce z Moskalami.

Książka "Dzielne Polki" to zbiór 14 biografii kobiet, które pomimo przeciwności losu, trudnych czasów, w których przyszło im żyć wykazały się hartem ducha i wzorową postawą patriotyczną. Możemy się zapoznać z historią życia takich kobiet jak: Emila Plater, Maria Piotrowiczowa, Danuta Siedzik, Anna Walentynowicz. Kim były? Jak wpisały się w karty naszej polskiej historii? Dlaczego warto o nich pamiętać? 

Po "Dzielne Polki" powinien sięgnąć każdy, kto chce znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, ale i osoby - zwłaszcza młode, które powinny znać historię, bo ta lubi się powtarzać .... Dzięki tej książce można poznać życiorysy naszych kobiet, nie mniej bohaterskich niż mężczyźni, szczególnie w czasach, gdy powszechnym jest przekonanie o braku autorytetów.

Biografie oparte są na bogatej bibliografii i wzbogacone zdjęciami i obrazami, często z archiwum autorów.M.J.Książka wydana przez Wydawnictwo


http://www.wydawnictwofronda.pl/

Komentarze