Chłopcy 2 Bangarang - Jakub Ćwiek - recenzja


Jakub Ćwiek jest to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Zawodowo jest copywriterem, publicystą, scenarzystą i konferansjerem. Autor 11 książek, licznych opowiadań oraz tekstów publicystycznych. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody Fantomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka”.
 

Chłopcy z popularnej opowieści „Piotruś Pan” muszą sobie poradzić z dorastaniem w brutalnej rzeczywistości, na szczęście mają ze sobą Dzwoneczka, która pilnuje, by wszystko było dobrze. Niestety gdy wyjeżdża do Warszawy Chłopcy akurat urządzają Zjazd, na którym pojawiają się niespodziewani goście.

Połączenie motocykli, ciętego języka, stylu bycia Chłopców z powszechnie znanym „Piotrusiem Panem” jest wprost fascynujące. Z każdą linijką zastanawiasz się co nowego wydarzy się u bohaterów i jakim sprzecznościom losu będą musieli stawić czoła tym razem.

Sam pomysł na książkę mocno mnie zaskoczył. Pierwszej części niestety nie przeczytałam wcześniej i mimo, że da się zrozumieć sens książki bez niej to raczej radzę przeczytać po kolei, by nie musieć się zastanawiać przez pół książki o co chodzi z np. Skrótem i Syrenimi Łzami. 


Polecam osobom lubiącym klimaty cięższych brzmień, motorów itp. Lecz uwaga niech nie czytają tego osoby bojące się przekleństw i wyżej wymienionych klimatów.

 


Agata, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo 

http://wydawnictwosqn.pl/ksiazki/chlopcy-2-bangarang/

Komentarze