11 cięć - Graham Masterton, Łukasz Orbitowski, Mort Castle i in. - recenzja


„11 cięć” jest to książka posiadająca wielu autorów, mająca na celu przedstawić różny sposób pisania. Jest to innymi słowy pojedynek 11 literackich gigantów, posiadających na swoim koncie spory dorobek w pisaniu opowiadań grozy. Możemy przeczytać zarówno opowiadania zagranicznych jak i polskich autorów. Znajdziemy tutaj teksty wybitnych pisarzy takich jak: Graham Masterton, Łukasz Orbitowski, Mort Castle, Paweł Paliński, Scott Nicholson, Jakub Małecki, Guy N. Smith , John Everson, Jacek Rostocki, F. Paul Wilson, Robert Cichowlas. Książka ta należy do coraz powszechniejszego, szczególnie wśród młodzieży gatunku literackiego - horroru.

W książce poruszone są problemy związane z rodziną, jak i życiem nastolatków. Wszystkie czyny danych osób, tych postępujących dobrze, jak i tych postępujących źle kończą się najczęściej tragicznie, ponieważ nad bohaterami czyha swoistego rodzaju fatum. Niekiedy bohaterowie próbują igrać z czasem i w ich życiu liczą się tylko sekundy do wykonania się tragicznego losu.

„11 cięć” czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, jednakże trzeba czytać ją przede wszystkim ze zrozumieniem, aby pojąć często zawikłane wątki akcji.
Książka ma niepowtarzalny charakter, ponieważ jest zbiorem opowiadań, co nadaje jej niezwykłej oryginalności. Każde opowiadanie jest inne, napisane innym językiem, przez innego autora. Wszyscy tutaj znajdą coś dla siebie.

Osobiście polecam tę książkę, ponieważ zawiera różniące się opowiadania, pełne napięcia sceny, gwałtowne zwroty akcji, mrożące krew w żyłach wizje i sceny. W tej książce można odkryć wyobrażenia świata, których nikt wcześniej nie przedstawił. Można w pełni pochłonąć się tą książką, odrywając się choć na chwilę od szarej rzeczywistości.

Książka nadaje się przede wszystkim dla pasjonatów horrorów, którzy pragną czytać opowiadania z najwyższej półki. Również osoby poszukujące odmiennych wizji rzeczywistości i mocnych, niekiedy krwawych wrażeń, znajdą tu odzwierciedlenie swoich oczekiwań.


Sandra Grudzińska, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo Replika

Za lekturę dziękujemy Portalowi 


http://www.zbrodniawbibliotece.pl/
 

Komentarze