Szukając Alaski - John Green - recenzja


Książka "Szukając Alaski" jest debiutanckim utworem Johna Green'a. W Polsce najpierw ukazały się "To nie gwiazd naszych wina" i "Papierowe miasta"
John Green to autor książek dla młodzieży, które stają się bestsellerami na listach "New York Times'a", oraz otrzymują wiele nagród. Otrzymał między innymi nagrodę im. Michaela L.Printza. 


Powieść "Szukając Alaski" opowiada o przeżyciach ucznia szkoły średniej Milesa, który mieszka w internacie. Zawsze był samotnikiem, jednak jego współlokator zmienia jego życie o 180 stopni. Pułkownik - współlokator Milesa nadaje mu przezwisko "Klucha" i wciąga go w swoje towarzystwo. Chłopak jest zachwycony nowo poznanymi ludźmi, towarzystwo jest dla niego miłą odmianą, ponieważ wcześniej właściwie nie miał kolegów, teraz ma nawet koleżanki. Alaska Young, koleżanka czy miłość życia ? Nad tym pytaniem Miles nie musi się długo zastanawiać, jest oczarowany piękną dziewczyną już po pierwszym spotkaniu. 


Koniec tej historii nie jest jednak tak kolorowy jak mogłoby się wydawać. Książka o zbuntowanych, szukających mocnych wrażeń nastolatkach, szalonej i jednocześnie zakazanej miłości i przyjaźniach na całe życie.

"Szukając Alaski" czytało mi się na prawdę lekko, ponieważ jest napisana prostym językiem, bez żadnych niepotrzebnych udziwnień. Autor doskonale oddał świat młodych ludzi, ich problemy - bo wbrew pozorom i przekonaniom dorosłych, młodzi ludzie też je mają. Miłość Milesa do Alaski jest bardzo życiową historią, przecież każdy się kiedyś w kimś skrycie podkochiwał. 


Laura, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo Bukowy Las

Za lekturę dziękujemy 


Komentarze