Niepokonani - Krzysztof Ziemiec - recenzja


Krzysztof Ziemiec, jeden z najbardziej lubianych i popularnych prezenterów w Polsce. Obecnie dziennikarz „Wiadomości” TVP1. Laureat między innymi Wiktora i Telekamer. Za zaangażowanie społeczne nagrodzony Tulipanem Życia i orderem Ecce Homo. W czerwcu 2008 roku pan Krzysztof otarł się o śmierć i został ciężko poparzony, ratując żonę i dzieci z pożaru, który wybuchł w ich mieszkaniu. Po powrocie ze szpitala stał się „specjalistą od trudnych tematów” w programach telewizyjnych pt. „Niepokonani” oraz „Prawdę Mówiąc”. 

Książka pt. „Niepokonani” jest debiutem autora. Historia Dawida Zapiska stała się poniekąd katalizatorem do ponownego opracowania, tym razem książkowego ciężkich, poruszających, ale także optymistycznych rozmów ze znanymi, ciekawymi Polakami o cierpieniu, bólu i odwadze zmierzenia się z przeciwnościami losu. Poznajemy życie ludzi, którzy dali coś od siebie zarówno Polsce jak i nam wszystkim. Książka jest zapisem przeprowadzonych wywiadów, gdzie swoje dramatyczne historie opowiadają m.in: Jakub Błaszczykowski, o tym jak w wieku jedenastu lat był świadkiem zamordowania matki przez ojca, Monika Kuszyńska - która mimo niepełnosprawności spowodowanej wypadkiem samochodowym, nadal występuje na scenie.
 

Lektura "Niepokonanych" zmusza nas do refleksji, a także do zadawania sobie samemu pytań typu: 

Jak radzą sobie ci, którzy mają powody do płaczu, a tego nie robią? 
Jaki jest sens mojego życia? 
Co jest najważniejsze?

Jeszcze nigdy tak bardzo nie zagłębiłam się w treść książki i nie czytałam jej z takim zainteresowaniem, przy czym nie raz zdarzyło mi się uronić łzę. Teraz wiem jak ważne jest poczucie, że nie jesteśmy sami, jak należy wspierać bliskich i dodawać im otuchy po trudnych przejściach. Zrozumiałam, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a słabość może okazać się siłą.

Uważam że to bestseller wydawniczy. Dobra, wzruszająca, pełna emocji lektura, a także dojrzała lekcja życia. Gorąco wszystkim polecam!

 

Karolina. K, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze