Mózg - Robin Cook - recenzja

Robin Cook z zawodu jest lekarzem medycyny. Pisarz uznawany jest za mistrza thrillerów medycznych. W swoich książkach porusza problemy etyki zawodowej lekarzy oraz naukowców czy też historie science-fiction będące nader realistyczne i tym bardziej przerażające.

"Mózg"
opowiada o neuroradiologu, który testuje komputer mający zrewolucjonizować diagnostykę medyczną. Urządzenie to doskonale wykrywa zmiany w mózgu, dzięki czemu lekarz myśli, że odkrył metodę diagnozowania stwardnienia rozsianego. Bohater zaczyna prowadzić prywatne śledztwo i tym samym wpada na trop potwornych eksperymentów na ogromną skalę.

Nie ukrywam, że początek książki był dla mnie dość trudny do przebrnięcia, jednak Cook nie mógłby mnie tak zawieść. Książka napisana została 30 lat temu, ale jej treść daje czytelnikowi sporo do myślenia także dzisiaj.

Książka napisana jest zrozumiałym językiem. Niesamowite opisy szpitala, sal operacyjnych oraz zabiegów są bardzo realistyczne. Pojawia się bardzo dużo pojęć z dziedziny medycyny oraz informatyki, ale bez obaw, pan Cook umie wyjaśnić wszystko w jak najbardziej zrozumiały sposób.

Zakończenie mnie osobiście bardzo zaskoczyło. Pomimo iż zagadka była dość zrozumiana nie spodziewałam się, aż takiego rozwoju akcji.

Thriller medyczny jest jednym z moich ulubionych gatunków, a Robin Cook nie bez powodu nazywany jest jego mistrzem. Nie jest to moja pierwsza książka tego autora i niewątpliwie nie ostatnia. Jeśli interesują Cię zawiłe zagadki, nie boisz się stawić czoła zaawansowanej medycynie obowiązkowo musisz sięgnąć po tę książkę.
 Aleksandra Jezierska, lat 20
Książka wydana przez Dom Wydawniczy Rebis

Komentarze