Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Stieg Larsson - recenzja

Stieg Larsson to szwedzki dziennikarz oraz autor powieści kryminalnych. Najbardziej znany jest jako autor trylogii „Millennium”. Niestety nie doczekał światowego sukcesu swoich powieści. Zmarł nagle na atak serca tuż przed ukazaniem się pierwszej części.

Dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium” Milael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zginęła bez śladu Harriet Vanger. Pomaga mu Lisbeth Salander, młoda outsiderka i jedna z najlepszych researcherów. We dwójkę tworzą niezwykły zespół i szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

Nie ukrywam, ze podchodziłam sceptycznie do tej książki, pomimo, iż słyszałam wiele pozytywnych opinii na jej temat. Jest wiele książek, które pomimo dobrych recenzji kompletnie do mnie nie przemawiają. Taką jest np. jakże dzisiaj popularne „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Do tego jej objętość jest również przerażająca.

Po przeczytaniu pierwszej części „Millennium” mogę jedynie powiedzieć: Panie Larssonie chylimy głowy, jesteś mistrzem! Jest to niewątpliwie najlepsza książka jaka trafiła do moich rąk, a było sporo dobrych książek.

Napisana jest językiem zrozumiałym dla czytelnika. Postacie są wręcz niesamowite, nader fascynująca Salander podbije serce niejednego czytelnika. Sytuacje, takie jak np. gwałt na Lisbeth są tak dokładnie i realistycznie opisane, że aż miałam gęsią skórkę podczas lektury. Cała książka wciąga czytelnika w wir wydarzeń z tak potężną siłą, że nie sposób się od niej oderwać.

Jeśli chcesz przeczytać naprawdę dobrą książkę, taką jest właśnie „
Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Nie watro patrzeć na objętość, ponieważ po jej przeczytaniu będziesz chciał jeszcze więcej. Na całe szczęście to tylko pierwsza część trylogii.Aleksandra Jezierska, lat 20


Książka wydana przez Wydawnictwo Czarna Owca

Komentarze