Kings of Leon. Sex on Fire - Micheal Heatley - recenzja


Micheal Heatley jest autorem ponad stu książek poświęconych historii muzyki rockowej. Ma na swoim koncie wiele biografii, między innymi bestsellerową o Michaelu Jacksonie.

"Sex on Fire" jest biografią znanego zespołu rockowego - Kings of Leon. Opowiada o życiu członków zespołu, od narodzin, aż do chwili wejścia w czas poświęcony tylko i wyłącznie koncertowaniu.

Książka odpowiada na wiele pytań, często retorycznych, bez odpowiedzi, które zadawali sobie bracia, opisuje ich trud włożony w dążenie do celu. Została ukazana droga, jaką musieli przejść od samego zera (żaden z nich nie słuchał muzyki rockowej, żaden nie grał na instrumentach), by móc się wspiąć po szczeblach kariery, sławy - aż na sam szczyt.

"Kings of Leon. Sex on Fire" jest napisana prostym, przyjemnym językiem. Łatwa do własnej interpretacji, daje możliwość spojrzenia na zespół z innego punktu, niż przedstawiają go dzisiejsze media. Pozwala zrozumieć, jak ważną rolę pełni wiara w siebie i samozaparcie, by móc osiągnąć postawiony sobie cel.

Utwór wzbudził we mnie poczucie ogromnego szacunku do zespołu, między innymi za walkę, jaką podjęli, za wszelkie utrudnienia, które omijali.
Sądzę, że jest to odpowiednia książka dla każdej osoby, która interesuje się losem nowych zespołów rockowych. Nowych, ze starą tradycją.


 


Vigs, 16 lat


Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze