Blask życia. Radość niepełnosprawnego dziecka - Bob Vander Plaats - recenzjaBob Vander Plaats, autor książki i zarazem główny bohater, jest ojcem czterech synów - w tym Lucasa, niepełnosprawnego chłopca. Zainspirowany swoim synem napisał „Blask życia. Radość niepełnosprawnego dziecka”, niezwykłą książkę opisująca jaką radość może wnieść do naszych serc pojawienie się kogoś niespodziewanego.

Lucas swoimi narodzinami wprowadza wielkie zmiany. Nie potrafi on mówić czy chodzić, potrzebuje stałej opieki, ale to co wnosi do szarej rzeczywistości to coś więcej. Rodzina Boba od początku jest mocno wierząca, jednak kiedy rodzice ciągle walczą o życie chłopca pojawiają się wątpliwości, mimo to właśnie Lucas uczy ich dobroci i dostrzegania tego, że Bóg wszystko robi w określonym celu. Emocje jakie towarzyszom kolejnym operacjom, kolejne walki o życie, zbliżają całą rodzinę. Sprawiają, że to co kiedyś wydawało się problemem, dzisiaj jest błahostką. Autor zwraca naszą uwagę na dostrzeganie rzeczy, których nie widać gołym okiem, a które zmieniają nasze nastawienie i sposób rozumowania. Listy skierowane do Lucasa od ojca, matki i syna ukazują ich miłość do niego. Podziwiają go, jest on dla nich autorytetem i motywacją do zmian.

„Blask życia” to coś więcej niż książka. To niezwykła, poruszająca historia, która uczy nas, aby każdy swój dzień przeżyć wartościowo, mimo cierpienia i wszelakich trudności. Oparta na prawdziwej historii lektura motywuje nas do udzielania pomocy i dostrzegania problemów innych, a także tego że życie to dar od Boga, który zsyła nas na świat w określonym celu.

Książka idealna dla tych, którzy stracili sens życia i zwątpili w siebie i swoje możliwości. Polecam również wszystkim lubiącym prawdziwe historie, uczące nas życia.
Magda, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo 


Komentarze