Zakręty losu - Agnieszka Lingas-Łoniewska - recenzja


Na cykl „Zakręty losu” składają się trzy książki: „Zakręty losu”, „Zakręty losu. Braterstwo krwi” oraz „ Zakręty losu. Historia Lukasa”.

Jak bardzo może zmienić się życie zwykłej nastolatki, kiedy los zsyła jej ojcu nową żonę i jej córkę? Jak bardzo niespodziewana miłość może zawrócić w głowie? O tym przekonała się Kasia. Bohaterka powieści „Zakręty losu” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, gdy wraz z ojcem zamieszkała w domu Anny i Małgosi. Podczas wieczornego joggingu poznaje Krzyśka, wielbiciela jazdy na rowerze. Od tej pory ich życie nie będzie takie samo. Jak można było się domyślić, tych dwoje połączy wielkie, gorące uczucie. Jednak nie będzie to zwykła banalna historia dwóch nastolatków. Co to, to nie. Szczególnie, gdy nagle pojawia się brat Krzyśka - Łukasz, który nie jest pozytywnym bohaterem tej powieści. Kiedy dochodzi do tragedii, miłość Kasi i Krzysia zostaje wystawiona na próbę.
 

„Zakręty losu” to jak do tej pory (obok książek Anny Ficner-Ogonowskiej) najlepsze książki, jakie przeczytałam. Autorka stworzyła nietypową fabułę, w której nic do samego końca nie jest pewne. Nie da się przewidzieć, co będzie dalej. Nie brak scen bardziej sensacyjnych, czasami mrożących krew w żyłach. Przeplatają się one z momentami pełnymi miłości, radości, ale także smutku. Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. W książce można dostrzec odwieczną walkę dobra ze złem, a także ogromną potęgę miłości, jaką darzą siebie główni bohaterowie.
 

„Zakręty losu” są napisane w taki sposób, że każdą część czyta się w jeden dzień. Niesamowita historia… Zachęcam do przeczytania, bo naprawdę warto.


Merry, lat 20

Książka wydana przez Wydawnictwo Novae Res

Komentarze