Świat nocy - Lisa Jane Smith - recenzja

Lisa Jane Smith jest amerykańską autorką tworzącą powieści przeznaczone dla nastolatków m.in. "Wizje w mroku", "Tajemny krąg", czy "Pamiętniki wampirów".

"Świat nocy" to seria opowiadań o nastoletniej miłości, lecz nie takiej zwykłej. W naszym ludzkim świecie są wśród nas istoty, o których istnienia nie mamy pojęcia. Wampiry, wilkołaki, czarownicy czy zmiennokształtni należą do świata nocy, w którym rządzą surowe zasady. A miłość do człowieka oznacza złamanie wszystkich praw.

L.J. Smith używa prostego i przyjemnego języka. Autorka zrezygnowała z długich opisów krajobrazu na korzyść dialogów. Akcja jest dynamiczna i nie pojawiają się nudne momenty. Niestety, gdy wciągnęłam się w opowieść i czekałam na kolejne wydarzenia, ta po prostu się urywała z niespodziewanym zakończeniem. Temat lektury jest bardzo pospolity, ale podoba mi się sposób w jaki przestawiła go Smith. Miłość pokazana jest w sposób przepiękny, gdzie partner potrafi oddać życie dla swojej miłości. "Świat nocy" przez 32 tygodnie pozostał w czołówce list bestsellerów "The New York Times".

Serdecznie polecam nastolatkom, ale także i starszym kobietom. Są to wzruszające opowieści, które są dobre na zbliżającą się niebawem deszczową jesień.

 


Oktawia, 16 lat


Książka wydana przez Wydawnictwo Amber

Komentarze