Spotkanie w Bagdadzie - Agatha Christie - recenzja

Największą popularnością wśród powieści Agathy Christie cieszą się serie z panną Marple oraz Herkulesem Poirot. Jednak ostatnio natrafiłam na inną powieść - "Spotkanie w Bagdadzie".

Książka ta przedstawia historię Victorii Jones, która, zakochana po uszy w Edwardzie, postanawia polecieć za nim do Bagdadu. Tam ma się odbyć międzynarodowa konferencja z udziałem najważniejszych polityków. Victoria nie spodziewa się, że zostanie uczestniczką szalonej intrygi, której potężni twórcy postawili sobie przerażający cel. Nie spodziewa się także, że jej i Edwardowi wyznaczono do odegrania w tej intrydze kluczowe role.

Nie bez powodu Agatha Christie jest najlepszą pisarką kryminałów. Powieść niesamowicie wciąga, wszystkie wątki owiane są tajemnicą, która czytelnikowi może spędzić sen z powiek. Niczego tej książce nie brakuje - zaskakujące zwroty akcji, miłość, zbrodnia, odrobina archeologii - i to wszystko w klimacie Bliskiego Wschodu. Mimo "ciężkich" tematów, czyta się ją szybko i z przyjemnością, to zasługa charakterystycznego stylu pisarki.

Jestem miłośniczką powieści Agathy Christie i kolejny raz się na niej nie zawiodłam. Nie oceniłabym "Spotkania w Bagdadzie" jako najlepszego jej kryminału, ale nie odbiega od zwykłego poziomu autorki. Serdecznie polecam tę powieść wszystkim amatorom kryminałów, jak i tym, którzy nigdy nie mieli z nimi styczności.

Zosia, 17 lat
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Komentarze