Schronienie - Harlan Coben - recenzja

Harlan Coben- amerykański pisarz, autor wielu powieści kryminalnych, słynący z wprowadzania wielokrotnych zwrotów akcji. Jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą - Edgar Poe Award.

Mickey Bolitar wraz z rodzicami podróżował po całym świecie. Jednak gdy jego ojciec ginie w wypadku, a matka trafia na odwyk, zmuszony jest przeprowadzić się do wujka i pójść do nowej szkoły. W drodze stara kobieta, uznawana za czarownicę mówi mu, że jego ojciec żyje, co nie daje mu spokoju.

W nowym gimnazjum poznaje Emmę, Łyżkę (będących szkolnym pośmiewiskiem kolegów) oraz prześliczną Ashley, która znika bez słowa. Wraz z przyjaciółmi zaczyna samodzielne poszukiwania i nie raz wpada w tarapaty. Kim naprawdę jest jego miłość? I przed kim musiała uciekać?

,,Schronienie”
to kolejna mistrzowska powieść Harlana Cobena. Nie pierwszy i ostatni raz sięgnęłam po jego bezkonkurencyjne dzieła. Nie da się ich przestać czytać, a to wcale nie jest tak często spotykane, nawet wśród bestsellerów. Po prostu trzeba samemu poznać jego twórczość. Jak najbardziej polecam.
 

Tenshi, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze