Anioły i Demony - Dan Brown - recenzjaDan Brown jest współczesnym pisarzem amerykańskim, w którego dorobku znajduje się pięć powieści (szósta ma się ukazać 2013 r.). Najsłynniejsza to ,,Kod Leonarda da Vinci”. Sprzedaną w ponad 40 mln egzemplarzy okrzyknięto thrillerem wszech czasów.

Robert Langdon to wykładowca zajmujący się badaniem reliktów oraz mistycznych bractw. Jego marzenia o książce poświęconej iluminatom stają się realne, kiedy otrzymuje tajemniczy faks z nieznanym dotąd ambigramem illuminati. Należy jednak pamiętać, że organizacja ta planuje zamach na papieża i cały Watykan, dopuszczając się wyjątkowo okrutnych morderstw. Czy Robertowi uda się odkryć tajemnice wiary na czas?

,,Anioły i Demony” to porywająca opowieść o walce z czasem okalana wspaniałymi opisami zarówno Watykanu jak i Rzymu. Dowiadujemy się jak wygląda konklawe, grób Piotra. Odsłonięte zostały także tajemnicze przejścia i cały system bezpieczeństwa. Książkę tę mogę więc polecić nie tylko miłośnikom napięcia i akcji, ale także podróżnikom fascynującym się piękną stolicą Włoch z Watykanem włącznie.

 


Tenshi, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze