Złodziej Pioruna - Rick Riordan - recenzja

"Złodziej pioruna" to pierwsza część zekranizowanych przygód Percego Jacksona. Autorem tego cyklu książek jest Rick Riordan- amerykański pisarz powieści młodzieżowych i kryminalnych.

W obecnej chwili można usłyszeć o tej serii, gdyż od niedawno w kinach można obejrzeć ekranizację drugiej części przygód młodego półboga.

Od dłuższego czasu już wyczekiwałam na tę książkę w bibliotece, więc gdy tylko udało mi się ją namierzyć, zaraz zabrałam się do czytania.

Książka opowiada początek niezwykłej, wciągającej od pierwszej strony, przygody Percego i jego przyjaciół. Życie młodego bohatera zmienia się diametralnie odkąd dowiaduje się, że w jego żyłach płynie krew jednego z najpotężniejszych greckich bogów. W dodatku, dowiaduje się o tym w dość niefortunnym momencie, albowiem Zeus, bóg niebios, oskarża właśnie jego o kradzież najpotężniejszej broni - Pioruna Piorunów. Percy musi dowieść swojej niewinności i stawić czoła potworom z najgłębszych czeluści ziemi.

"Idź tam, gdzie prowadzi Cię serce. Inaczej utracisz wszystko."

Jest to jedna z niewielu książek, która wciągnęła mnie od pierwszego zdania. Pomimo, że przed przeczytaniem tej historii najpierw miałam styczność z filmem, w którym wiele wątków się różni od pierwowzoru, nie nudziłam się przy tej lekturze. Czyta się ją szybko i lekko. Znajdziemy w niej zaskakujące i niekiedy śmieszna sytuacje, dzięki którym aż ciężko odłożyć książkę na półkę. Dla mnie książka była idealną rozrywką w letnie popołudnia, a także ciekawą powtórką z mitologii. Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Mimo, że książka jest przeznaczona dla nieco młodszych czytelników, polecam ją również tej starszej młodzieży.

  

Łucja, 18 lat


Książka wydana przez Wydawnictwo Galeria Książki

Komentarze