Kłamczuchy. Pretty Little Liars - Sara Shepard - recenzja

„Kłamczuchy” to pierwsza część serii Pretty Little Liars, o której można usłyszeć nie tylko przez wzgląd na książki, ale także serial, który obecnie liczy sobie już 4 sezony, i cieszy się dużą popularnością. Książka została napisana przez Sarę Shepard, która z pochodzenia jest Amerykanką.

Hannah, Emily, Spencer i Aria były najbliższymi przyjaciółkami najpopularniejszej i najpiękniejszej dziewczyny w szkole - Alison. Ona, jako jedyna, znała ich wszystkie sekrety, także te, o których każda z nich najchętniej by zapomniała. Kiedy Alison znika w niewyjaśnionych okolicznościach, dziewczyny miały nadzieję, na pogrzebanie swoich sekretów wraz z pamięcią o niej. Lecz to nie takie proste. Trzy lata po rzekomym zaginięciu Ali, przyjaciółki otrzymują wiadomości od „A.” które zdaje się znać wszystkie ich tajemnice... Kim jest „A.”? I czy Alison na pewno już nie ma wśród nich?

Pretty Little Liars to połączenie opowieści młodzieżowo-obyczajowej, z elementami kryminału, co daje naprawdę dobry efekt. Czyta się ją szybko i przyjemnie dzięki zaskakującej oraz oryginalnej fabule. „A.” wydaje się być geniuszem zła, który widzi wszystko, i wie wszystko, na temat dziewczyn. Książka wciąga w wir wydarzeń. Po zakończeniu pierwszej części, nie sposób przejść obojętnie obok kolejnych tomów.

Warte uwagi są też nasze, polskie okładki niezwykle pasujące do historii i przyciągające wzrok. Co więcej, są one znacznie lepsze, niż te oryginalne.

Polecam ją szczególnie młodzieży, choć za względu na wątek kryminalny, oraz różne sekrety i tajemnice, może ona zainteresować szerszą grupę czytelników.Łucja, 18 lat

Książka wydana przez Wydawnictwo Otwarte

Komentarze