Demon i panna Prym - Paulo Coelho - recenzja


Paulo Coelho jest jednym z najpopularniejszych w tej chwili pisarzy. Jego dzieła słyną z mądrości cytatów i refleksji w nich zawartych.

„Demon i panna Prym” to książka poświęcona walce dobra ze złem. Kiedy w miasteczku Viscos pojawia się pewien nieznajomy, mieszkańcy od razu wyczuwają, że coś niedobrego dzieje się w ich osadzie. Mężczyzna spotyka młodą dziewczynę, którą poniekąd wtajemnicza w swoje przybycie. Chce się przekonać czy człowiek z natury jest zły czy też dobry.

Dla zabicia czasu sięgnęłam po tę właśnie książkę. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu? Przyznam szczerze, że średnie. Spotkałam się już z twórczością Paulo Coelho i przyznaję, że ten tytuł nie przypadł mi do gustu. Spodziewałam się, że dość szybko przez niego przebrnę, jednak opisy i jakby drugie dno utworu nie pozwoliły na to.

Z jednej strony pomysł dobry. Nietypowy. Z drugiej strzępki historii kilku bohaterów, nie do końca rozwinięte, splecione mądrymi cytatami. Odnoszę wrażenie, że to właśnie one nadają sens książkom autora.

Polecam czytelnikom literatury filozoficznej, poszukującym ciekawych cytatów, mądrości. Natomiast osobom, które chcą się wyluzować i odpocząć przy lekturze, raczej odradzam.
Merry, lat 19


Książka wydana przez Wydawnictwo Drzewo Babel

Komentarze