Ostatnia noc w Chateau Marmont - Lauren Weisberger - recenzja

Lauren Weisberger zasłynęła powieścią pt. „Diabeł ubiera się u Prady”. „Ostatnia noc w Chateau Marmont” również pojawiła się na liście bestsellerów.

Historia dotyczy pewnego małżeństwa. Ona jest dietetykiem, on niedocenionym muzykiem. Kiedy Brooke zaczyna marzyć o stworzeniu pełnej rodziny, Julian podpisuje kontrakt na swoją debiutancką płytę. Z dnia na dzień staje się światowej sławy gwiazdą. Oboje są ogromnie szczęśliwi, jednak życie w świetle fleszy i codziennych plotek nie jest łatwe. Trasy koncertowe, wywiady i tym podobne zajęcia muzyka coraz bardziej oddalają go od kochającej żony. Do tego powstają coraz to nowsze artykuły dotyczące rzekomego drugiego życia Juliana. Czy para da radę przetrwać w świecie show-biznesu?

Ja już znam odpowiedź. Jeżeli i Wy chcecie ją poznać, zapraszam do lektury. Bardzo podoba mi się styl autorki. Nie przedłuża, nie rozciąga opisów. Akcja jest dynamiczna i wciągająca. Porusza temat będący na topie zarówno teraz, jak i w najbliższych latach. Codziennie przecież napotykamy w gazetach artykuły dotyczące gwiazd ekranu i nie tylko. Codziennie możemy śledzić ich życie prywatne. Bohaterowie książki przekonali się, jak podli potrafią być ludzie, aby zyskać sławę i pieniądze. Ile są w stanie uczynić, aby dla własnej korzyści zrujnować czyjąś reputację, życie, wizerunek…

Polecam. Jest to bardzo ciekawa i poniekąd wzruszająca opowieść. Idealna na wakacyjny odpoczynek.
Merry, lat 19
Książka wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze