Kłopotliwa dziewczyna - Peter Janees - recenzjaOstatnią książką przeczytaną przeze mnie jest "Kłopotliwa dziewczyna" Petera Janeesa. Zaskoczona byłam już na samym początku, gdy wyczytałam, że tak naprawdę Peter Janees to tylko pseudonim autora, a tak naprawdę nazywa się Marian Piotr Rawinis i jest Polakiem, a nie jak wydawałoby się po pseudonimie twórcą angielskim.

Głównym bohaterem kryminału jest detektyw Peter B. Sherman - mężczyzna bezpośredni, znający swoją wartość. Zawsze dąży do celu, nawet gdy miałoby to oznaczać jakiekolwiek kłopoty, przez co bardzo często go spotykają. Wręcz spada na niego fatum, gdyż nie może się od nich uwolnić. Sherman mimo, że jest osobą raczej lubiącą samotność przyciąga do siebie kobiety. One jednak również nie przynoszą mu szczęścia. Detektyw współpracując z policją, jak to w kryminałach bywa próbuje rozwikłać pewien problem… Problemem tym jest niejaki Douglas, którego Peter znajduje zabitego pod drzwiami swojego biura. Jak się zakończy ta historia i czy detektyw ma coś wspólnego z zabójstwem? O tym dowiecie się, gdy sięgnięcie po tę książkę.

Osobiście uważam, że lektura bardzo wciąga, gdyż dużo się w niej dzieje, co zachęca czytelnika do ciągłego sięgania po książkę i powrotu do historii detektywa Shermana. Polecam ją wszystkim lubiącym tajemniczość i zagadki, a w szczególności osobom, które szukają dobrego kryminału.


Patrycja, lat  16Książka wydana przez Wydawnictwo Ringier Axel Springer
w serii "Super kryminał"

Za lekturę dziękujemy Portalowi


Komentarze