Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - Joanne Kathleen Rowling - recenzja


J.K.Rowling jest jedną z najsłynniejszych pisarek współczesnych na świecie. Jej seria przygód o Harrym Potterze podbiła serca milionów czytelników w wielu krajach.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to książka napisana w formie podręcznika. Nawiązuje ona do opieki nad magicznymi stworzeniami -  jednego z przedmiotów nauczanych w Hogwarcie. Czytając ją odniosłam wrażenie, że mam do czynienia z podręcznikiem do zoologii, tyle że magicznej. Znalazłam tutaj informacje dotyczące niby prawdziwego autora - pewnego czarodzieja, opisy pewnych politycznych rozgrywek między magami i magicznymi stworzeniami, a także wiele ciekawych, a czasami zabawnych notatek poświęconych różnym gatunkom fantastycznych stworzeń.

Bardzo interesująca jest klasyfikacja owych stworów, dotycząca stopnia ich niebezpieczeństwa. Wszystkie gatunki mają dokładne nazwy polskie, angielskie, a niekiedy nawet łacińskie. Wiele z nich jest bardzo intrygujących.

Książka ta nie neguje do końca istnienia niektórych stworzeń. Wiele osób uważa, że widziało Yeti lub Potwora z Loch Ness, a to nic innego, jak magiczne potwory, które uniknęły niewidzialności dla zwykłych ludzi. Poza tym w owym „podręczniku” natknęłam się na wiele ciekawych „zwierząt” jak: bazyliszki, które powstają w bardzo ciekawy sposób, czerwone kapturki, trytony itp.

Książkę polecam fanom Harrego Pottera, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą magicznego świata. To tylko 72 strony, a można zaczerpnąć mnóstwo interesujących informacji.Merry, lat 19

Książka wydana przez Wydawnictwo Media Rodzina

Komentarze